خوزه آنتونیو ریس (۲۰۱۹-۱۹۸۳)

11 خرداد ۱۳۹۸

خوزه آنتونیو ریس، بازیکن سابق تیم های آرسنال، سویا و رئال مادرید بود که در سانحه‌ی رانندگی امروز درگذشت. خوزه آنتونیو ریس در سال ۲۰۰۴ به باشگاه آرسنال ملحق شد و عضوی از تیم شکست‌ناپذیر فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳ بود. تیمی که فصلی بدون شکست را رقم زدند و تنها جام طلایی تاریخ لیگ جزیره را به دست آوردند.

sun

ریس در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ به طور قرضی به باشگاه رئال مادرید پیوست و در همان فصل قهرمانی لالیگا را با این باشگاه به‌دست آورد. در دیدار فینال لیگ قهرمانان بین دو تیم لیورپول و تاتنهام، بازی پس از یک دقیقه سکوت به احترام این بازیکن برگزار خواهد شد. در ادامه برخی از واکنش‌های هم‌تیمی‌های سابق ریس را مرور می‌کنیم: اسطوره‌ی توپچی‌های لندن، تیری آنری که با خوزه آنتونیو ریس در بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ هم‌بازی بوده، ریس را این‌گونه توصیف کرده: «بازیکنی عالی، یک هم‌تیمی خارق العاده و انسانی بی‌نظیر».

سس فابرگاس، بازیکن خط میانی سابق آرسنال از ریس به عنوان «اولین دوست در دنیای حرفه‌ای فوتبال و هم‌اتاقی که همیشه اصرار به خوابیدن زیر کولر، حتی در دمای منفی ده درجه داشت» یاد می‌کند. او ادامه می‌دهد: «مردی فروتن بود که همیشه لبخند بر چهره داشت. هیچ‌وقت آن روزی که تو و خانواده ات من را در اولین تجربه‌ی تنهایی و دوری از خانه در کریسمس به لندن دعوت کردید، فراموش نخواهم کرد. آن زمان تنها ۱۶ سال داشتم. من هیچ‌وقت فراموشت نخواهم کرد. ما هیچ‌وقت فراموشت نخواهیم کرد. همیشه در قلب ما جا داری. در آرامش بخواب خوزه آنتونیو ریس».

sun

سایر بازیکن‌ها نظیر سرخیو آگوئرو، هم‌تیمی سابق ریس و اونایی امری مربی سابق او در باشگاه سویا هم ابراز هم‌دردی با خانواده‌ی این بازیکن داشته‌اند.


لیست افتخارات آنتونیو ریس

جوان ترین بازیکن تاریخ باشگاه سویا در سن ۱۶ سالگی در فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ ۶۹ بازی برای تیم آرسنال که حاصل آن ۱۶ گل بوده و هم‌چنین ۲۱ بازی ملی برای اسپانیا و ۴ گل ملی در کارنامه در سال ۲۰۰۶ به باشگاه رئال مادرید پیوست که در بازی آخر فصل گل‌زنی او منجر به قهرمانی رئال در لالیگا شد بیشترین تعداد قهرمانی در لیگ اروپا، دو بار با اتلتیکو مادرید و سه بار با سویا.


کارنامه تصویری خوزه آنتونیو ریس

sun

ریس در سن ۱۰ سالگی به تیم نوجوانان سویا پیوست و در سن ۱۶ سالگی اولین حضور خودش در ترکیب اصلی را تجربه کرد.


sun

تصویر تیم ملی اسپانیا در مرحله‌ی مقدماتی یورو ۲۰۰۴.


sun

ریس با مبلغ قرارداد ۱۷ میلیون پوندی در سال ۲۰۰۴ به باشگاه آرسنال پیوست.


sun

ریس در کنار تیری آنری عضوی از ترکیب شکست‌ناپذیر آرسنال در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳ بود


sun

ریس در کنار هم بازی های سابق خود، رود فن نیستلروی و سرخیو راموس در مراسم قهرمانی رئال مادرید در لالیگا


منبع:
bbc.com
QuizBazaar

کوییز بازار

تو کوییزبازار کلی وسیله مثل ماگ, تی شرت, قاب گوشی و کارت هدیه کوییزی میتونی تهیه کنی!

مطالب مرتبط