عمان؛ کشور درب‌های رنگارنگ!

۳۰ دی ۱۳۹۷

عمان کشوری کوچکه که اطراف اون با آب محاصره شده و پر از شگفتی‌های طبیعی و معماری زیبا است. در ادامه ۷ موردی که شاید درباره عمان نشنیده باشد رو براتون آوردیم:


۱.عمان دارای باسابقه‌ترین رهبر در خاورمیانه

سلطان قابوس

سلطان قابوس ابن سعید در ۲۳ جولای سال ۱۹۷۰، به عنوان رهبر عمان شروع به کار کرد. در طول این دوران، عمان در زمینه‌های تحصیلی، اقتصادی، ملی و سیاسی شاهد پیشرفت چشمگیری بوده.

۲.عمان عاری از تروریسم

سلطان قابوس

بر اساس شاخص جهانی تروریسم عمان یکی از امن‌ترین کشورها در بین کشورهای عربی است. در آمار سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ عمان با امتیاز صفر، جزو امن‌ترین کشورها از جنبه تروریسم بود .


۳.تیزشاخ عربی , حیوان ملی عمان

a

گونه در خطر تیزشاخ عربی، حیوانی سفید رنگ با شاخ دراز است و در عمان با نام ماها شناخته می‌شود.


۴.اولین دانشگاه عمان

a

دانشگاه سلطان قابوس، اولین دانشگاه در عمان بود که در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد. این دانشگاه در شهر مسقط قرار داره.این دانشگاه تمامی امکانات نظیر خوابگاه, فروشگاه و کتابخانه رو درون خودش جای داده و بازدید از اون برای تمام عمانی‌ها آزاده.


۵.عمانی‌ها در بین بهترین کشتی‌سازها

a

وقتی به نقشه عمان نگاه کنید، از ۳ جهت توسط آب احاطه شده، این خط ساحلی بلند و نزدیک‌بودن اون به خلیج فارس و خلیج عمان موجب شده تا عمانی‌ها به ساختن کشتی برای منبع درآمد روی بیارن، بعضی از شهرهای عمان نظیر صور، به عنوان مرکز کشتی و تعمیر کشتی شناخته میشه. امروزه عمان جزو برترین کشتی سازان دنیا محسوب میشه.


۶.اصیل‌ترین نژاد اسب عرب

a

اسب عربی نژاد منحصر به فردی است که در بین قدیمی‌ترین نژادهای اسب در دنیا قرار داره. اسب عرب با شکل منحصر به فرد سر و دم بلند خودش معروفه که به استقامت بالا، سرعت و استخوان بندی قوی معروف است.


۷.قهوه نوشیدنی ملی عمان

a

قهوه در عمان نماد مهمان دوستی است که همراه با خرما، میوه، نان و شیرینی‌جات خورده میشه. قهوه در عمان معمولا با هل ترکیب و نوشیده میشه.


۸.درب‌های جذاب در عمان ‌

a

معماری عمان دارای جذابیت خاصی است، که شامل قلعه‌ها، ساختمان‌ها و کاخ‌ها است. تقریبا هر خانه در عمان دارای در تزیین‌شده و منحصر به فرد است!


۸.عمان بدون کوکاکولا ‌

a

در عمان تقریبا هیچ محصولی از شرکت کوکاکولا فروخته نمیشه، در عوض پپسی و نوشیدنی Mountain Dew در سراسر عمان فروخته میشه و دارای محبوبیت بالایی هستند.


به نظر شما کشور بعدی که درباره اون بنویسیم چی باشه؟ برامون تو کامنت نظرتون رو بنویسید.


QuizBazaar

کوییز بازار

تو کوییزبازار کلی وسیله مثل ماگ, تی شرت, قاب گوشی و کارت هدیه کوییزی میتونی تهیه کنی!

مطالب مرتبط