۵ غذایی که قبل از خواب میتونید بخورید

۲۳ بهمن ۱۳۹۷

برای بعضی، غذا خوردن و رفتن سر یخچال قبل خواب، تبدیل به عادت شده و این‌کار میتونه منجر به اضافه وزن یا بدخوابی بشه. اما شما می‌تونید با جایگزین کردن این مواد، جلوی تاثیرات بد غذاخوردن شبانه رو بگیرید. پس در ادامه با ما همراه باشید:


۱.پنیر

cheese

دانشمندان هاروارد، به این نتیجه رسیدن که پرخوری شبانه رو خواب شبانه ما هم تاثیر میذاره، برای همین پیشنهاد خوردن وعده سبک رو قبل از خواب دادن. چند تیکه پنیر میتونه حس سیری رو به ما القا کنه و برای هضم اون به بدن هم فشاری وارد نمیشه.


۲.ماست

yoghurt

ماست یونانی گزینه خوبی برای اسنک شبانه هست، به خاطر اینکه چربی زیادی نداره و در عوض میزان پروتئین بالایی داره. طبق تحقیقات، پروتئین ماست، نه تنها شما رو سیر نگه میداره، بلکه باعث میشه تا در روز بعد هم کالری بیشتری رو بسوزونید.


۳.ذرت بوداده

popcorn

ذرت بوداده قبل از خواب به خاطر کالری کمی که داره، باعث اضافه وزن ما نمیشه، اما فقط حواستون باشه به اون نمک نزنید! می‌تونی به جای نمک، از فلفل سیاه یا سیر استفاده کنید.


۴.تخم مرغ

boiled eggs

تخم مرغ آب پز دارای ۷۵ کالریه و بدلیل میزان پروتئینی که داره، تمامی شب شما رو سیر نگه میداره!


۵.آب آلبالو

cherry juice

آب آلبالو طبیعی یا خود میوه آلبالو، نقش ماده خواب‌آور طبیعی رو بازی میکنن، خوردن آلبالو قبل از خواب باعث خواب بهتر و عمیق‌تر میشه.


۶.موز

banana slice

موز به سرعت جذب بدن میشه، اما بدلیل داشتن پتاسیم و منیزیم، موجب ریلکس‌شدن عضلات میشه و همچنین دارای ملاتونین هست که موجب خواب شبانه بهتر میشه.


شما قبل خواب معمولا چی میخورید؟ برامون تو کامنت نظرتون رو بنویسید.


منبع:
‌‌Bright Side
QuizBazaar

کوییز بازار

تو کوییزبازار کلی وسیله مثل ماگ, تی شرت, قاب گوشی و کارت هدیه کوییزی میتونی تهیه کنی!

مطالب مرتبط