۱۰ موردی که شاید درباره‌ی هواپیماها نمی‌دانستید

۱۹ آذر ۱۳۹۷

هواپیماها دستخوش تغییرات زیادی از زمان اختراعشون شدن، نسل امروزی هواپیماها، زمین تا آسمون با هواپیمای برادران رایت که از چوب و پارچه ساخته شده بود تفاوت داره. با پیشرفت صنعت هوانوردی، سخته که بخواهیم همه‌ی اونارو بگیم، اما در ادامه ۱۰ مورد جالب درباره‌ی هواپیما رو براتون آوردیم:


۱.توانایی تحمل صاعقه

lightning hitting the ground

هواپیماها جوری طراحی شدن که توانایی دریافت و دفع صاعقه رو داشته باشن. تخمین زده شده که هر هواپیما سالانه یک بار مورد اصابت صاعقه قرار می‌گیره. با این حال، از سال ۱۹۶۳ تا به الان، هیچ هواپیمایی به دلیل برخورد صاعقه سقوط نکرده.


۲.تایرهای عظیم‌الجثه

airplane tires

تایرهای هواپیما توانایی تحمل وزن تا ۳۸ تن رو دارن. همچنین می‌تونن بیش از ۵۰۰ بار با سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت فرود بیان و فشار باد تایر هواپیما، ۶ برابر فشار باد تایر ماشینه.


۳.نور کابین هنگام فرود

dimmed cabin of airplane

شاید براتون سوال باشه موقع فرود اومدن هواپیما تو شب، چرا نور داخل کابین کم میشه؟ دلیل این کار اینه که در مواقعی که هواپیما باید فرود اضطراری انجام بده، هنگام تخلیه‌ی مسافران، چشم اونا به تاریکی عادت کرده باشه. دلیل اینکه مهماندار هواپیما از مسافرها می‌خواد که پرده‌ی پنجره‌های کناری رو بالا بکشن هم اینه که خدمه دید کامل به بیرون هواپیما داشته باشن تا در مواقع اضطراری مثل زمانی که سمتی از هواپیما آتیش گرفته باشه، درب‌های خروج اون سمت رو باز نکنن.


۴.توانایی پرواز بدون موتور

airplane engines

اغلب هواپیماهای تجاری قادر به پرواز با یک موتور هم هستن، اما این کار موجب کاهش برد پرواز و مصرف سوخت بیشتر می‌شه. تمامی هواپیماهای دوربرد که از مناطق بدون آبادی مانند قطب یا اقیانوس رد می‌شن، ملزم به داشتن این استانداردن. بوئینگ دریم‌لاینر می‌تونه ۳۳۰ دقیقه تنها با یک موتور پرواز کنه. حالا نکته‌ی جالب اینه که هواپیماها، بدون موتور هم توانایی پروازکردن رو دارن .به دلیل خاصیت آیرودینامیکی، بوئینگ ۷۴۷ توانایی پیمایش ۳ کیلومتر به ازای هر ۳۰۰ متر ارتفاع از زمین رو داره.


۵.غذاهای بی‌مزه‌ی هواپیما

foods on a airplane's seat tray

فشار و رطوبت کم در کابین هواپیما، حس چشایی و بویایی شما رو تا ۳۰% کاهش میده. به همین دلیل اکثر مسافرا از مزه‌ی غذاهای هواپیما ناراضی‌اند.


۶.ماسک‌های اکسیژن

oxygen masks hanging from overhead compartment in an airplane

تو تمام دستورات اولیه پرواز، مهماندارا نحوه‌ی استفاده از ماسک اکسیژن رو به ما یاد میدن، اما نمیگن که این کپسول‌ها چقد اکسیژن دارن! ماسک‌ها توانایی اکسیژن‌رسانی تا ۱۵ دقیقه رو دارن. اما این زمان کاملا مناسبه، چون زمانی این ماسک‌ها آزاد می‌شن که فشار داخل کابین هواپیما کم بشه، و این ماجرا وقتی رخ می‌ده که هواپیما در حال کم‌کردن ارتفاع باشه. کاربرد این ماسک‌ها تا رسیدن هواپیما به ارتفاع ۱۰ هزار پاییه که مسافرها بعد از اون می‌تونن بدون ماسک تنفس کنن.


۷.رد پرواز تو آسمون

airplanes white traces in the sky

خط‌های سفیدی که هواپیماها تو آسمون به جا می‌ذارن، چیزی نیست جز بخار آب فشرده! تو فرایند سوختن در موتور هواپیما، مقادیر زیادی بخار آب تولید می‌شه که در اثر برخورد با هوای سرد، این خطوط سفید به وجود میان. این پدیده مشابه بخاریه که موقع سرما از دهن خارج می‌شه.


۸.جعبه سیاه، سیاه رنگ نیست

black box aka flight data recorder (FDR) of an airplane

جعبه سیاه، که دستگاه ضبط اطلاعات پرواز هم گفته می‌شه، در واقعیت به رنگ نارنجیه. لایه‌ی پوششی مقاوم به گرما، نارنجی رنگه که در صورت رخ‌دادن حادثه، راحت‌تر می‌شه اونو پیدا کرد.


۲۲۵.۹ کیلومتر سیم در بوئینگ ۷۴۷

boeing 747 flying in the sky

هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ بیش از ۲۲۵ کیلومتر سیم رو خودش جا داده. این حجم از سیم، وزنی بالغ بر ۱۵۰۰ کیلوگرم داره.


۱۰.رطوبت هوای کابین

view of mojave desert

به طور میانگین رطوبت در صحرا حدود ۵۰ درصده، اما طبق آمار سازمان سلامت جهانی، در کابین هواپیما میزان رطوبت حدود ۲۰ درصده. به همین دلیل ممکنه در طول پرواز دچار خشکی پوست و سوزش در چشم و بینی بشید.


منبع:
‌‌TravelandLeisure
QuizBazaar

کوییز بازار

تو کوییزبازار کلی وسیله مثل ماگ, تی شرت, قاب گوشی و کارت هدیه کوییزی میتونی تهیه کنی!

مطالب مرتبط