۵ راه برای خالی‌کردن حافظه گوشی اندرویدی

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

در موبایل های هوشمند با بالا رفتن کیفیت عکس‌ها ویدیو‌ها، حجم فایل‌ها نیز بیشتر شده و کمبود فضای خالی همواره مشکل‌ساز بوده. اگه شما هم این مشکل رو دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا با چند ترفند ساده بتونید فضای خالی موبایلتون رو افزایش بدید.

۱. برنامه‌های بلااستفاده رو پاک کنید.

با گشتن تو لیست برنامه‌ها، اونایی که خیلی وقته بازشون نکردی رو پاک کن.

۲. حذف فیلم‌ها و عکس‌هایی که تو پیام‌رسان قبلا دانلود کردید.

عکس و ویدیوهایی که تو پیام‌رسان ها می‌بینید حافظه گوشی رو اشغال میکنن، برای پاک‌کردن اونها برای نمونه ما روش پاکسازی تو تلگرام رو توضیح میدیم. تو تلگرام به بخش تنظیمات(Settings) رفته و بعدش (Data and Storage) و (Storage Usage) و (Clear Cache) رو انتخاب کنید. بسته به حجمی که اشغال شده، مدتی طول میکشه تا بتونید دکمه پاکسازی رو انتخاب کنید.

۳. فایل‌های دانلود شده رو پاک کنید.

فایل‌هایی که از اینترنت دانلود میکنید به مرور حجم زیادی از حافظه گوشی رو پر می کنند. با رفتن به پوشه دانلود‌ها و حذف فایل‌هایی مثل عکس و ویدیو میتونید مقداری از فضای حافظه رو آزاد کنید.

۴. پاک‌کردن حافظه موقت (کش)

برنامه‌ها به مرور زمان فایل‌های صوتی و تصویری و … تو گوشی شما ذخیره می کنند. برای همین ممکنه برنامه‌ای بعد از چند ماه حجمش چندین برابر بشه. برای حل این مشکل، از تنظیمات اندروید به صفحه اپلیکیشن‌ها برو و با زدن روی Cached Data ، اطلاعات اضافه برنامه‌ها را پاک کن.

۵. استفاده از فضای ابری

سرویس‌هایی مثل گوگل فوتوز یا دراپ‌باکس فضای رایگانی رو در اختیار شما قرار میدن. میتونید با بارگذاری عکس و ویدیو تو این برنامه‌ها، عکس و ویدیو رو از روی حافظه گوشیتون پاک کنید. هر زمان که به فایل‌ها احتیاج داشته باشید، میتونید اونا رو از فضای ابری دوباره دانلود کنید. فقط حواستون باشه که این کار از حجم اینترنت شما استفاده میکنه!


QuizBazaar

کوییز بازار

تو کوییزبازار کلی وسیله مثل ماگ, تی شرت, قاب گوشی و کارت هدیه کوییزی میتونی تهیه کنی!

مطالب مرتبط